Global Web Index’in yayınladığı, 34 ülkeyi kapsayan infografikte, bir önceki ay içinde markalı içerikleri paylaşan internet kullanıcıları ele alınıyor. Sosyal paylaşımcılar olarak adlandırılan bu grup, internet kullanıcılarının %11′ini oluşturuyor. İnfografikte ise bu grubun, demografik ayrıntıları, bakış açıları, markalar ile online etkileşim yolları, sosyal medyayı nasıl kullandıkları, eğlence içerikleri ile etkileşimleri ve e-ticaret davranışları inceleniyor.

İnfografiğe göre sosyal paylaşımcılar erkek (%54) ağırlıklı bir profil çiziyor. En yoğun bulunan yaş grubu ise 25-34 (%39) olarak öne çıkıyor. Grubun %90′ını ikinci ekran kullanımı gerçekleştirirken, neredeyse yarısı geçtiğimiz ay internet üzerinden alışveriş yapmış durumda.

En çok kullandıkları online mesaj uygulamaları sırasıyla; Facebook Messenger, WhatsApp, Skype, Viber ve Google Hangouts.

Sosyal paylaşımcıların, en fazla kullandıkları sosyal ağlar sırasıyla; Facebook, YouTube, Google+, Twitter ve Instagram mecraları oluşturuyor.

Global Web Index tarafından yayınlanan infografiği aşağıda inceleyebilirsiniz. (Resime Tıklayın)

Global Web Index

 

 

Kaynak: GlobalWebIndex

 

Bir önceki yazım olan En iyi 6 Facebook Stratejisi başlıklı makalem facebook, facebook marketing ve pazarlama hakkında bilgiler verilmektedir.